Zadzwoń!

+48 607 830 775
+48 504 236 823

Nowa Dąbrowa 20

64-200 Wolsztyn

Godziny otwarcia

8.00-18.00

Kontakt z nami >>
Silnik bezszczotkowy Benevelli

Silnik bezszczotkowy BLDC – co to jest i jak działa?

Silnik bezszczotkowy to coraz popularniejsze rozwiązanie w branży motoryzacyjnej, elektronice użytkowej oraz przemyśle.  Jest to rodzaj silnika elektrycznego, który działa za pomocą magnesów trwałych zamiast zwykłych elektromagnesów, co pozwala na większą wydajność i trwałość. Z powodzeniem zastępują tradycyjne silniki szczotkowe, oferując wiele korzyści. Jak działa silnik BLDC i dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Sprawdźmy!

Jak to działa?

Silnik bezszczotkowy działa bez wykorzystania szczotek węglowych. W silniku bezszczotkowym, magnesami stałymi wytwarza się pole magnetyczne, które obraca wirnik umieszczony wewnątrz silnika. Wirnik ten składa się z kilku magnesów ułożonych wokół rdzenia, który przesyła energię do wirnika poprzez pole magnetyczne.

Zalety

Silnik BLDC oferuje wiele korzyści, w tym:

  • Brak zużywających się szczotek węglowych, co oznacza mniejsze zużycie oraz niższe koszty serwisowe.
  • Wyższa wydajność energetyczna, dzięki czemu silnik bezszczotkowy jest bardziej optymalny, ergonomiczny oraz oszczędny w zużyciu energii.
  • Cicha praca silnika, dzięki brakowi szczotek węglowych, które generują hałas i wibracje.
  • Większa żywotność i niezawodność silnika bezszczotkowego, dzięki brakowi elementów zużywających się w trakcie pracy.

Silnik bezszczotkowy – zastosowanie

Silniki bezszczotkowe są wykorzystywane m.in. do napędu pojazdów elektrycznych, hybrydowych, rowerów elektrycznych, a także do napędu wentylatorów i pomp wodnych. Sprawdź jakie rozwiązania w zakresie silników BLDC posiadają nasi producenci >>> 

Dlaczego warto zdecydować się na silnik bezszczotkowy?

Warto zdecydować się na silnik bezszczotkowy, jeśli stawiacie na oszczędność energii, trwałość i niezawodność. Silniki bezszczotkowe są coraz powszechniejsze, z całą pewnością warto rozważyć ich zastosowanie w swoim projekcie lub urządzeniu.

Ciekawostka na koniec – silnik BLDC choć mniejszy, ma większą sprawność, sięgającą nawet do 97%.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy dystrybutorem włoskiej marki produkującej rozwiązania elektryczne i hybrydowe – Benevelli. Benevelli ma wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu rozwiązań dla branż przemysłowej, rolniczej, budowlanej, cleaningu, logistycznej i e-mobility. Benevelli dostarcza kompleksowe rozwiązania – silniki, napędy do kół. Skorzystaj z linku poniżej i zobacz co oferuje Benevelli.

Sprawdź ofertę silników bezszczotkowych od Benevelli >>>

1 thought on “Silnik bezszczotkowy BLDC – co to jest i jak działa?”

Comments are closed.